Ev ve ofis için acil elektrik hizmetlerimiz

Elektrik Hizmetleri

Acil Elektrikçi veya Nöbetçi Elektrikçi olarak bütün elektrik hizmetlerini kusursuz bir şekilde planlayarak yapıyoruz.

Ev Denetim Sistemi

Telefon ile evinizi kontrol etmenizi sağlayacak, tasarımlar ve arızaları ile ilgili bütün projeleri yürütmekteyiz.

En iyi Fiyat

Anadolu yakasında alabileceğiniz en iyi elektrikçi fiyatı ve sabit fiyat garantisi ile işlerinizi kusursuz bir şekilde tamamlıyoruz.

İstanbul'un En iyisi

İstanbul Anadolu yakasında işlerini pürüzsüz bir şekilde tamamlayan profesyonel iş anlayışı ile çalışma sağlıyoruz.

25 Yıllık Tecrübe

25 Yıllık profesyonel iş tecrübelerimize, sizlerin de projelerini dahil ederek, portföyümüzü genişletmek istiyoruz.
Mayıs 15, 2023

Acil Nöbetçi Elektrikçi

Acil Nöbetçi Elektrikçi Hizmetleri: Hızlı ve Güvenilir Çözümler İçin Günlük yaşantımızda elektrik arızaları beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir ve hayatımızı olumsuz etkileyebilir. Elektrik kesintileri, priz arızaları, […]
Temmuz 6, 2023

Acil Elektrik Ustası

Eğer acil elektrikçi ustası arıyorsanız, Anadolu Elektrik olarak size kesintisiz ve hızlı bir servis ağıyla hizmet sunmaktayız. İstanbul gibi büyük bir metropolde, acil elektrikçi hizmeti ağı […]
Mayıs 28, 2023

Maltepe Elektrikçi

İstanbul Maltepe’de elektrikçi hizmetlerine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Maltepe elektrikçi hizmetleri konusunda bir uzman desteğine ulaşmak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Anadolu Elektrikçim olarak hizmet verdiğimiz bölgelerde elektrik […]
Mayıs 24, 2023

7 24 Elektrikçi

Elektrik sistemlerindeki arızalar beklenmedik zamanlarda karşınıza çıkabilir. Bu duruma bağlı olarak 7 24 elektrikçi hizmetleri alabileceğiniz bir servis arıyor olabilirsiniz. Hizmet bölgelerimizde elektrikçi hizmetlerine günün her […]
Mayıs 22, 2023

Nöbetçi Elektrikçi

Elektrik tesisatı arızaları beklenmedik zamanlarda karşınıza çıkabilir. Böyle durumlarda 7/24 hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz nöbetçi elektrikçi hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakası’nda nöbetçi elektrikçiye ihtiyacınız varsa […]
Mayıs 21, 2023

En Yakın Elektrikçi

Hızlı bir şekilde tamir ve sistem kurulumu gibi elektrikçilik hizmetlerine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Eğer öyleyse, bulunduğunuz bölgeye yakın bir uzman bulmak için en yakın elektrikçi servisini […]
parallax background
parallax background

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Elektrik panosundan Kokular geliyor ne yapmalıyım?
Elektrik panonuzdan kokular geliyorsa; bu kokular kabloların aşırı yüklenmesi veya aşırı yük çekilmesi nedeniyle olabileceği gibi; tesisattan fazla yük çeken cihazlarınız olduğu anlamına gelebilir. Aşırı yük çekildiğinde kablolar taşıyabilecekleri akımdan fazla akım çekildiğinde ısınırlar ve yanarlar. Panodan kötü kokuların gelmesi panonuzda yanıklar olduğunun göstergesidir. Bu durumda hemen Ergin elektrik firmamızı arayın ve hiçbir şeye müdahale etmeden, panonuzdan enerji çekecek tüm makinelerinizi kapatın.
Toprak Hattım Yok Ne Yapmalıyım?
Toprak hattınız yoksa elektrikli ev aletlerini kullanırken elektrik cihazlar elektrik çarpmasına yol açacaktır. Elektrik tesisatında kaçak olması durumunda çarpılma ve ölüm tehlikesi yüksektir. Bu nedenle toprak hattınız yoksa size sıfırdan bir toprak hattı çekebiliriz. Elektrikli ev aletlerinizin öldürücü birer silaha dönüşmemesi ve maddi- manevi zararların önüne geçmek için mutlaka standartlara uygun olarak toprak hattı çektiriniz.
Eski Elektrik Tesisatımı Nasıl Yenilerim?
Elektrik tesisatınız eskimişse zaman zaman akım çekildiğinde lambaların ışık şiddeti düşer, cihazlarınıza gelen akım azalır. Pahalı elektrikli ev aletleriniz zarar görür ve bu yüzden yanan patlayan cihazlar garanti dahilinde değildir. Elektrik tesisatınızda kabloların eskimesi yırtılması deforme olması sorunu ortaya çıkacaktır. Sigortalarınız da düzgün çalışmayacaktır. Nötr hat bağlantıları ve Faz bağlantı noktaları zamanla oksitlenecek ve akımın daha az akmasına neden olacaktır. Sağlam bir müdahale ile tesisatınızdaki kabloları değiştirmek için anadolu yakası elektrik firmamızdan hizmet alabilirsiniz.
Monofaze Nedir? Trifaze Nedir?
Ev ofis gibi sanayi kuruluşu olmayan küçük yerleşim yerlerinde bir faz bir nötr ve bir toprak hattı kullanılmaktadır. Tek fazlı besleme yapılarak küçük yerleşim yerlerinin enerjisi sağlanmaktadır. Trifaze ise nötr hattı içermeyen her 3 kablonun da faz olarak çekildiği tesisatları ifade eder. 3 fazla çalışan motorlar kullanan fabrikalar atölyeler bu tür tesisatlara ihtiyaç duyarlar. Monofaze hatlarda faz- nötr arasın gerilim 220 Volt AC olmaktadır. Trifaze sistemde fazlar arası gerilim 380 Volt AC dir.
Prizde Her iki Uçta Kontrol Kalemi Yanıyor Ne Yapmalıyım?
Telaşa gerek yok büyük ihtimalle nötr hattınız kopmuştur. Bu hattın yeniden bağlanması için profesyonel Ergin elektrik arıza onarım ekibini arayabilirsiniz. Kendiniz, nötr hattındaki kopmayı tespit edemezsiniz. Ayrıca elektrikle oynamak hayatınızı tehlikeye atacaktır. Bu sorunun giderilmesi için; teknik ekip arıza yerine gelecek ve kopmanın yerini test cihazları ile belirleyecektir. Arıza kısa sürede sonuçlanacaktır.
Sigorta Sürekli Atıyor Ne Yapmalıyım?
Sigorta atıyor ve şalteri kaldırdığımda yeniden atıyor. Ne yapmalıyım sorusu da teknik servisimize sıkça sorulan sorulardan biridir. Sigortanın sık sık atması kısa devre sorununa işaret eder. İlgili sigortanıza bağlı olan elektrikli cihazlarınızın fişini çekin ve sigortayı tekrar açmayı deneyin. Sigorta artık atmayacaktır. Sonra aynı sigortadan beslenen elektrikli cihazlarınızı tek tek prize takarak; sigortanın hangi cihazı takarken attığını tespit edebilirsiniz. Böylece arızalı olan cihazınızı belirleyebileceksiniz. Böyle bir arıza meydana geldiğinde sorun sizin kendi tesisatınız ve cihazlarınızla ilgili olduğu için, İstanbul’da ikamet ediyorsanız 186’nolu telefonu değil anadolu yakası elektrik firmasını arayın.
Tesisatımda Voltaj 180 Volt Düşük Voltaj Geliyor
Tesisatınızda voltmetre avometre veya multimetre ile yaptığınız ölçümlerde voltaj kapasitesi 180 volt olarak okunuyorsa; düşük gerilim söz konusudur. Şehir şebekeleri 220 V AC akım ile çalışır. Cihazlarınız da bu voltajda belli bir sınırlı toleransla çalışırlar. Gerilim sürekli düşükse Ergin elektrik firmamızı arayın. Regülatör taktırarak stabil 220 Volt potansiyele ulaşabilir, elektrikli ev aletlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.
16A yerine 40A Sigorta Takarsam Ne Olur?
Sigortalar; aşırı akım çekildiğinde tesisatı korumak için kullanılırlar. Aşırı akım çekildiğinde sigortanın atması gerekir. Yani aşırı akıma dur demesi gerekir. Ancak 16A sigortayı söküp yerine 40A sigorta taktığınızda, 39 amper çekilse bile sigorta atmayacaktır. Bu sizin probleminizi çözmüş gibi görünüyorsa da esas yangınların sebebi budur. Kablolarınız maksimum 16 amper çekmeye izin verecek yapıda ise ve siz 38 amper çekecekseniz kablolar aşırı ısınır ve yangına neden olur.
Tesisat Yenileme Nasıl Yapılır Hangi Durumlarda Tesisatı Yenilemeliyim?
Tesisatınız belli yükleri çekecek şekilde planlanmıştır. Tesisat eskimişse yeni cihazları ve yeni yükleri karşılamayabilir. Bu durumda tesisatı yenilemeniz gerekir. Tesisat yenileme yeni buatlar yeni kablolar ve yeni sigortalar çekmek demektir. Bu işlem profesyonel bir firma olan Ergin elektrik firması tarafından yapılmaktadır. Çok eski tesisatların yenilenmesi daha fazla yük çeken cihazlarınız için gereklidir. Ekip evinizin yeni enerji ihtiyacına göre yeniden projelendirme yapacak ve gerekli malzemeleri belirleyecektir.
Eski Telefon Tesisatından Yeni Kablo Geçirmeyi Nasıl Yapabilirim?
Tesisatınız belli yükleri çekecek şekilde planlanmıştır. Tesisat eskimişse yeni cihazları ve yeni yükleri karşılamayabilir. Bu durumda tesisatı yenilemeniz gerekir. Tesisat yenileme yeni buatlar yeni kablolar ve yeni sigortalar çekmek demektir. Bu işlem profesyonel bir firma olan Ergin elektrik firması tarafından yapılmaktadır. Çok eski tesisatların yenilenmesi daha fazla yük çeken cihazlarınız için gereklidir. Ekip evinizin yeni enerji ihtiyacına göre yeniden projelendirme yapacak ve gerekli malzemeleri belirleyecektir.

İş ortaklarımız

 

7/24 Acil Elektrikçi:   05335636258